גריי. יחסי ציבור ברשת.
גריי עוזר לך לפרסם הודעות לעיתונות בחינם ובקלות התחל עכשיו כנס >>

מה צריך כדי להיות חדשני באמת בתחום הענן?

מאת:  איריס וינשטיין - kav-yashir   |   תאריך:  10/01/18 05:12   |   קטגוריה:  טכנולוגיה
תגיות:   Cloud ,  F5 ,  שושי ליבוביץ , ענן
שתף שתף במייל שתף בטוויטר שתף בפייסבוק
שושי ליבוביץ, F5
שושי ליבוביץ, F5
מאת: שושי ליבוביץ, מנהלת פעילות F5 ביוון, קפריסין וישראל.

שימוש חכם בענן בא לידי ביטוי בדרך שבה ארגונים פורסים ומנהלים יישומים. חברות שמחדשות באופן קבוע ומתמשך ובונות אסטרטגית ענן שניתן לקיים, מספקות ערך משמעותי ללקוחות ומבדלות את עצמן בשוק הצפוף ממילא.

אז, איך אפשר למנף בצורה אפקטיבית את הענן בכל צורותיו? מה ארגון צריך על מנת להיות "Cloud Climber", כלומר, על מנת להיות חדשני בתחום הענן? איך נראית הצלחה?

הכל מתחיל באימוץ מתודולוגיות ארכיטקטורות ענן אפקטיביות שמניעות ליצירת ערך בעסק עד ללקוח הקצה, הכל תוך שמירה על אבטחת יישומים והגנה על מידע. יכולת גידול, גמישות, אוטומציה ומהירות הגעה לשוק הם רק חלק מהערכים שמגדירים ארגון משגשג בחזית טכנולוגית הענן, כזה שמציג תוצאות ברורות לאורך זמן.

עולם רב-ענני
עסקים בימים אלו צריכים לפעול מהר ולענות על דרישות לקוחותיהם על מנת להיות תחרותיים. יחד עם זאת, חשוב לשים לב כי ספקי הענן הציבורי מבטיחים אבטחת תשתית, אך בעל היישום הוא זה שאחראי על אבטחת המידע. חברות מסוימות מאמצות שילוב של on-premises, ענן ציבורי וענן פרטי או נוקטות בגישת SaaS (תוכנה כשרות) על מנת לספק יישומים. גישה זאת מציעה גמישות גדולה יותר, אבל יכולה גם להעלות עלויות ומורכבות אבטחה של יישומים בטווח רחב יותר של סביבות. בנוסף, ארגונים צריכים להימנע ממצב של "נעילה על ספק אחד" (vendor lock-in) על מנת להגדיל את הגמישות התפעולית ולהקל על בניית אסטרטגית פריסת ענן אפקטיבית מבלי לשנות את ארכיטקטורת הרשת שנמצאת בבסיסה.
על פי דוח שפורסם על ידי RightScale, ל- 85% מארגוני האנטרפרייז יש אסטרטגיה רב-עננית, עליה של 82% משנת 2016. ארכיטקטורות ענן משתמשות בדרך כלל בפלטפורמה אחודה על מנת לספק ולנהל באופן עקבי את שרותי היישומים והמדיניות בסביבות שונות. הדבר נכון ליישומים קיימים וכמו גם ליישומי ענן חדשים – הכל מבלי להקריב נראות, אבטחה ושליטה. חברות חדשניות ויזמיות בתחום הענן יכולות לעשות זאת משום שהן מבינות לחלוטין את האפשרויות העומדות בפניהן ומפתחות את פתרון ארכיטקטורת הענן הטוב ביותר שיניע את העסק שלהן קדימה, על ידי כמה שיטות מפתח.

• אכיפת אבטחת יישומים בכל מקום
אבטחת מידע היא בראש סדר העדיפות כשמדובר בניווט בענן. ההחלטה הבסיסית היא איזה מהיישומים להעביר ואיזה להשאיר בדטה סנטר. חשוב גם לזהות אם אבטחת המידע של ספק הענן אפקטיבית.

• תעדוף למיגרציה של יישומים
במרכזה של אסטרטגית המיגרציה לענן עומד התעדוף והסיווג של היישומים. יישומים שמתקרבים לפקיעת תוקף יישארו ברוב הסיכויים בדטה סנטר עד שייצאו משימוש. יישומים מסוימים צריכים לעבור רה-ארכיטקטורה לתצורת ענן. אחרים צריכים לעבור דרך שיטת "lift and shift" היברידית על מנת לשכפל את היישום בענן עם מינימום התאמות. קביעת סביבת הענן הנכונה עם שרותי התמיכה הנכונים, מאפשרת אופטימיזציה של ביצועי היישומים, מגדילה את ההגנה ומשפרת את ניהול התעבורה.

• נראות ומודיעין
ברמת התשתית, הענן יכול להיות מאובטח יותר מהדטה סנטר הפרטי. יחד עם זאת, חשוב לקבוע האם גוף מערכות המידע של הארגון יכול לנהל את שרותי אבטחת המידע המורכבים או האם שרותי מדף שניתנים על ידי ספק הענן הם אופציה טובה יותר. השגת נראות גדולה יותר ומודיעין עמוק יותר מתעבורת המידע ברשת ובענן דורשת כלי ניתוח אפקטיביים. בנוסף, WAF חזק, גמיש ומותאם לסביבות רבות, יכול לספק הגנת יישומים מקיפה וגישה למידע אודות ההתקפה האחרונה, דבר שמסייע להשיג ציות לרגולציה.

• התמודדות עם סיכונים
ניתן להתמודד עם סיכונים על ידי שימוש בפתרונות שמספקים שליטת גישה דינמית, ממורכזת וניתנת להתאמה ופדרציה של הענן לכל היישומים, היכן שהם נמצאים. הדבר מאפשר קסטומיזציה של נהלי אבטחת המידע, אשר עוקבים אחר היישומים ומאבטחים אימות של משתמשים בכל מקום ובכל מכשיר. אבטחת מידע עם פתרונות DDoS של הדור הבא, שהם קלים לפריסה, מגנה מפני רוב ההתקפות האגרסיביות והממוקדות.

• בנו צוותים טובים יותר
חברות חדשניות בתחום הענן מאחדות מחלקות עם אסטרטגית ענן אינטגרטיבית, בה ארכיטקטים, אנשי DevOps ואנשי NetOps עובדים יחדיו למען מטרה אחת משותפת. ארכיטקט ענן, לדוגמה, יכול להשתמש בכלים שיכולים לעזור לבצע אוטומציה לתשתיות מערכות המידע ולהכשיר את הצוות להיות יותר יעיל. לחלופין, אימוץ מודל DevOps, על מנת לשתף צוותים אחרים, יכול לענות על סוגיות הקיימות במישורים רבים אחרים של העסק. על ידי שינוי תהליכי ונהלי העבודה, ארגונים זוכים לטוב ביותר מהצוותים שלהם וממקסמים את הטכנולוגיה באמצעות פרויקטי הענן שלהם.

• הבינו את נוף האיומים
פריצות למידע הן האיום הגדול ביותר על תשתית הענן. על ידי ניטור איומי הסייבר, מחלקות מערכות המידע יכולות מיד לזהות את נוף האיומים המגוון והמשתנה תמידית. הן גם בונות הבנה טובה יותר של התנהגות התוקף. זיהוי נוף איומי האבטחה בכללותם חייב לבוא לידי ביטוי בכל סוגי העננים, דבר שיאפשר לצוותים לגבש גישה לתרחישי SaaS, PaaS (Platform as a Service) ו- IaaS (Infrastructure as a Service).

• הטמיעו פתרונות חזקים
חברות חדשניות בתחום הענן משקיעות בפתרונות הרב-ענניים הטובים ביותר שמספקים שרותי יישומים ניתנים לתכנות, כאלו שמסוגלים להשתלב לתוך כל פתרון ענן – ציבורי, פרטי, היברידי או רב אתרי. כלים מותאמים מספקים שירותים באופן אוטומטי ומונעים על ידי מדיניות, שעומדת באבטחה הדרושה ובציות לרגולציות, מבלי להאט את צוותי הפיתוח. טכנולוגיות אגנוסטיות לענן יכולות גם לכסות, לנהל ולגדול בכל אחד מספקי הענן המובילים הקיימים ובענן ההיברידי. שרותי אספקת היישומים הטובים ביותר הם אלו שאינם תלויים בסביבה, מונעים מצב של "נעילה" (lock-in) לענן מסוים, יכולים להעלות את מהירות הגעה לשוק ולצמצם עלויות עתידיות של מעבר.

לגדול לשיאים חדשים
על מנת שהארגון שלכם יהיה Cloud Climber אמיתי וחדשני בתחום הענן, אתם חייב לחדש ולהתמקד בהחזר ההשקעה. אתם זקוקים לסט כלים שיסייע לכם להעריך את האפשרויות ולגרום למערכות מורכבות לעבוד יחד בהרמוניה. הגישה הנכונה משלימה בהצלחה פרויקטי "dev-and-test" ומרחיבה את הפעילות התפעולית לתוך הענן מבלי להקריב ביצועי יישומים הנמצאים בכל מקום, שליטה או אבטחה. אסטרטגית ארכיטקטורת ענן אפקטיבית מגדילה את הגמישות העסקית ומספקת את האפשרות לגדול בהתבסס על שינויים בחומרה, תוכנה ודרישות מידיות. בינתיים, שליטה, גישה ואבטחת יישומים מבטיחים ביצועי שירותים אופטימליים, זמינות ואבטחה. הגישה הנכונה היא פתרון רב-ענני מקיף שמניע לחדשנות ומוסיף ערך ללקוח. בעידן של טרנספורמציה דיגיטלית, זה הזמן להתחיל לטפס למעלה.

האתר מנוסח בלשון זכר, אך פונה לשני המינים כאחד. כל הזכויות שמורות.
בניית אתרים